Шампионите на НБА от Голдън Стейт продължават с колебанията, като допуснаха нова загуба у дома. Сега те паднаха и от Портланд, този път със 109:110 след продължение. На Коледа пък бяха разбити от ЛА Лейкърс-

Уориърс вече имат 5 поражения в своята зала, а общият им баланс им е доста необичаен предвид доминацията им в предишните години – 23-13. Хората на Стив Кър завършиха 6 от 15 от наказателната линия, а Клей Томпсън отново нямаше ден и това също оказа влияние, като приключи с 15 точки при 6 от 19.

Гостите водеха с 10 точки в последната четвърт и с 5 в последната минута, но Кевин Дюрант, който приключи с трипъл-дабъл от 26 точки, 10 борби и 11 асистенции, вкара мача в добавено време със забивка и тройка.

В него домакините вкараха първите 4 точки, преди Си Джей Маккалъм да отговори с 5 за гостите. Дреймонд Грийн реализира от крилото за 109:107, но Деймиън Лилард отговори с тройка 5 секунди преди края. Дюрант пропусна от средно разстояние със сирената, макар и да бе на добра позиция.

Юсуф Нуркич завърши с 27 точки и 12 борби за победителите, Маккълъм добави 24, а Лилард приключи с 21 точки за триумфа, с който Портланд се подобри до 20-15. По-малкият от братята Къри – Сет, вкара 11 точки за гостите, всичките в първите минути на последната част. Батко му Стеф се отчете с 29.