Баскетболистите на ЛА Лейкърс най-после показаха, че могат да печелят и без суперзвездата си ЛеБрон Джеймс, след като надвиха Сакраменто със 121:114. Така те зарадваха Краля по случай 34-ия му рожден ден, който бе в деня на мача – 30-и декември.

Това бе третият двубой, който Джеймс пропусна заради контузията си от мача с Голдън Стейт на Коледа. Преди него Езерняците паднаха от Кралете и Клипърс. Сега обаче демонстрираха характер, макар и да не е ясно в още колко двубоя ЛеБрон няма да играе.

Те губеха със 7 точки 4:30 минути преди края, но завършиха двубоя със серия  от 18:4. При 103:110 домакините нанизаха 12 поредни точки за малко повече от 3 минути, за да поведат, а Брандън Инграм вкара 7 точки по време на серията.

Той завърши с 21 точки, но ключово бе включването от пейката на Кентавиъс Колдуел-Поуп, който отбеляза 26, Джош Харт наниза 22, а Кайл Кузма 18.

„Видя се, че не сме просто един играч, а млад отбор, който може да печели и не спира да се развива“ заяви Кузма, чийто тим се подобри до 21-16 и продължава борбата за по-добра позиция в Западната конференция.

ДеАрън Фокс водеше Сакраменто с 26 точки, а Бъди Хийлд и Богдан Богданович вкараха по 21. Въпреки загубата обаче Кралете продължават да правят страхотен сезон и с показатели 19-17 все още са в борбата за плейофите.

Останалите резултати: Орландо – Детройт 109:107 (победен кош на Еван Фурние със сирената), Торонто – Чикаго 95:89, Маями – Минесота 104:113, Далас – Оклахома Сити 105:103 (Мавс губеха с 6 2 минути преди края, но стигнаха до триумфа), Портланд – Филаделфия 129:95 (Ембийд не игра за Сиксърс заради проблем в лявото коляно).