Силна трета четвърт помогна на Филаделфия да спре победната серия на Голдън Стейт и да развали домакинския дебют на ДеМаркъс Къзънс.

Сиксърс се наложиха със 113:104 насред Оукланд и така прекъснаха поредицата на шампионите от 11 поредни успеха. Джоел Ембийд се отчете с 26 точки и 20 борби за успеха, който бе първи за тима над Уориърс от почти 6 години.

„Фантастична победа. Този тим не бе побеждавал Голдън Стейт и да го направим сега и то като гости, е страхотно“ заяви треньорът Брет Браун, чийто тим се подобри до 34-18.

Гостите избухнаха в третата четвърт, която традиционно е силна за калифорнийци, като спечелиха периода с 42:26 и поведоха с 9 точки преди последната част и в нея не допуснаха разликата да падне под 5 точки.

Стеф Къри се отчете с 10 тройки и 41 точки за домакините, Кевин Дюрант добави 25 точки, а Буги остана само със 7. Клей Томпсън липсваше заради грип и това оказа влияние, след като освен Къри останалите вкараха едва 1 тройка.

Така Голдън Стейт влоши баланса си до 36-15 и все още не може да се откъсне пред втория Денвър, който е съвсем близо с 35-15.

Останалите резултати: Детройт – Далас 93:89, Орландо – Индиана 107:100, Торонто – Милуоки 92:105 (Бъкс се утвърдиха на върха на Изток след победа над прекия си конкурент и спряха серията на Раптърс от 10 поредни успеха у дома), Сан Антонио  - Бруклин 117:114.