Ръсел Уестбрук продължава с невероятното си представяне и тази нощ направи 7-и пореден трипъл-дабъл в НБА, 20-и за сезона и 124-и в кариерата си.

Това стана при победата на Оклахома Сити над Орландо със 132:122, като гардът изравни втората най-дълга подобна поредица в историята. Той има 2 такива серии от сезон 2016-17, като другите двама, които са го правили са Оскар Робъртсън и Майкъл Джордън. Рекордът от 9 поредни мача с трипъл-дабъл е на Уилт Чембърлейн – 9 от 1967-68.

Уестбрук завърши с 16 точки, 15 борби и 16 асистенции срещу Меджик, като за трети пореден сезон продължава да има средно трипъл-дабъл на двубой, което е наистина забележително.

Двубоят не бе лесен за Тъндър, след като Меджик водеха със 79:67 в първите минути на третата част, но още до края на периода последва обрат, а в последната четвърт Гръмотевиците удържаха, като Терънс Фъргюсън вкара ключовата тройка 31 секунди преди края за 128:122 и ОКС се подобри до 34-19.

Останалите резултати: Шарлът – ЛА Клипърс 115:117, Кливланд – Бостън 96:103, Ню Йорк – Детройт 92:105, Филаделфия – Торонто 107:119, Мемфис – Минесота 108:106, Портланд – Маями 108:118.