Баскетболистите на Голдън Стейт отново започнаха лошо, но отново успяха да измъкнат драматична победа, макар и с помощта на съдиите.

След като в предишния си мач допуснаха изоставане от 17 точки в първата част срещу Финикс, сега Уориърс губеха с 19 срещу Маями в началото, но успяха да спечелят със 120:118.

Кевин Дюрант вдъхнови шампионите с 39 точки, като в последната минута изравни с тройка, а след негов пропуск от дистанция ДеМаркъс Къзънс взе борбата и донесе успеха с два наказателни изстрела. Гостите обаче бяха убедени, че  преди изстрела си Дюрант той е направил двоен дрибъл.

„Всички видяха какво се случи. Беше напълно ясно. Това бе грешка и топката трябваше да бъде за нас. Вярно е обаче, че имахме своите шансове“ заяви треньорът на Хийт Ерик Сполстра.

Неговият тим навакса 8 точки в последната четвърт, за да поведе със 118:115 51 секунди до сирената. Дюрант обаче изравни и след това дойде драматичната развръзка, която в крайна сметка означаваше, че Голдън Стейт спечели за 15-и път в последните си 16 мача. Клей Томпсън вкара 29, а Стеф Къри 25 точки за успеха.

Останалите резултати: Далас – Портланд 102:101 (Маверикс направиха обрат в последната част, спечелена с 24:9), Сакраменто – Финикс 117:104, Атланта – Орландо 108:124.