ЛеБрон Джеймс направи още един трипъл-дабъл, но ЛА Лейкърс допусна неприятна загуба срешу Атланта със 113:117.

Ястребите, които са с един от най-лошите показатели в цялата лига, успяха да постигнат впечатляваща победа след 22 точки и 14 асистенции от Трей Йънг и 22 точки от Джон Колинс.

Краля поведе Езерняците с 28 точки, 16 асистенции и 11 борби и бе на паркета 43 минути, но калифорнийци допуснаха доста неочаквано поражение, с което балансът им стана 28-29 и плейофите се отдалечиха още.

„Неприятна загуба. Не бяхме постоянни в нито един момент и през цялото време се оказа, че трябва да догонваме. Мисля, че момчетата имат нужда от малко откъсване от играта и освежаване и се надявам, че след паузата за Звездния уикенд ще бъдем в добро състояние“ заяви Джеймс.

В последната четвърт и двата отбора трудно вкарваха, като домакините бяха 5 от 19, а гостите 6 от 22 от игра за периода. Все пак домакините успяха да отворят аванс от 9 точки в средата на периода и Трей Йънг гарантира триумфа след поднасяне за 115:108 88 секунди преди края.