Баскетболистите на ЛА Лейкърс стигнаха дъното, след като успяха да паднат и от отбора с най-лош баланс в НБА – Финикс.

Езерняците загубиха със 109:118 като гости и с показатели 30-33 плейофите изглеждат като все по-сериозен мираж.

Интересното бе, че Слънцата поставиха центъра ДеАндре Ейтън да пази ЛеБрон Джеймс, което обърка суперзвездата. Самият младок се отчете с 26 точки и 10 борби за успеха, който бе едва 13-и за сезона.

Финикс дръпна със 17 точки преди последната четвърт, в която разликата падна до 112:109 малко повече от минута преди края. Последваха обаче два точни наказателни изстрела от Ейтън, а след като ЛеБрон пропусна на два пъти от линията, Тайлър Джонсън вкара още 4 точки за домакините, за да оформи крайния резултат.

„Трябваше да спечелим този двубой задължително и е жалко, че имахме шансове да го направим, но ги пропуснахме“ заяви ЛеБрон, който завърши с 27 точки и реши този път да не критикува съотборниците си. Девин Букър реализира 25 за победителите.