Никола Йокич разочарова Лука Дончич в битката на две от младите европейски звезди в НБА, като донесе победата на Денвър над Далас със 100:99 с кош със сирената.

Маверикс водеха с 12 точки в началото на последната четвърт и макар и да загубиха аванса си, Дончич излезе на сцената с мощна забивка, за да върне преднината 6 секунди преди края.

Оставащото време обаче, бе достатъчно за Йокич, който реализира със стрелба от около 3 метра с една ръка и така осигури триумфа Нъгетс, който остава втори на Запад с баланс 45-22. Домакините спечелиха последната четвърт с 21:10.

Сърбинът се отчете само с 11 точки, но 2 от тях бяха най-важните. Той все пак добави 14 борби и 8 асистенции за победителите, а Пол Милсап вкара рекордните си за сезона 33 точки. За Далас Дончич наниза 24.

Останалите резултати: Индиана – Оклахома Сити 108:106 (победен кош на Уесли Матюс 2 секунди преди края, Пейсърс губеха с 19 в третата част), Орландо – Кливланд 120:91, Бостън – Сакраменто 126:120 (Кайри с трипъл-дабъл 31-10-12), Торонто – ЛА Лейкърс 111:98, Юта – Минесота 120:100.