Баскетболистите на Милуоки Бъкс постигнаха исторически обрат, за да спечелят гостуването си в Маями със 113:98.

Така Елените станаха първият отбор, който изостава на почивката поне с 20 точки, но успява да спечели с повече от 11. Освен това отборът от щата Уисконсин само веднъж бе успял да победи, след като е губил след първото полувреме с най-малко 20 точки, което се случи през 1977.

Янис Антетокумпо завърши с 33 точки, 16 борби и 9 асистенции, Крис Мидълтън добави 21, а Ерик Бледсоу се отчете със 17 точки за успеха, при който Елените спечелиха второто полувреме със 71:36.

„Няма значение дали изоставаш с 20, 25 или 10. Трябва да продължиш да играеш здраво и да можеш да печелиш подобни двубои. В плейофите това ще бъде много важно” заяви Янис, чийто тим навакса почти целия си пасив още в третата част, която спечели с 37:18, а след това довърши започнатото.

Милуоки продължава да е №1 в Лигата с баланс 52-17, докато Маями води сериозна битка за участие в плейофите, като е с показатели 32-36.

Останалите резултати: Детройт – ЛА Лейкърс 111:97 (ЛеБрон получи почивка), Филаделфия – Сакраменто 123:114, Вашингтон – Шарлът 110:116, Хюстън – Финикс 108:102, Ню Орлийнс – Портланд 110:122, Сан Антонио – Ню Йорк 109:83, ЛА Клипърс – Чикаго 128:121.