Стеф Къри отново показа, че може да вкара отвсякъде, след като реализира тройка от над 18 метра, но Голдън Стейт загуби в Сан Антонио със 105:111.

Гардът реализира невероятния кош със сирената за край на първата четвърт, като изстреля топката от линията за 3 точки в половината на Уориърс. Това е най-голямата дистанция, от която някой реализира през този сезон в НБА.

„Може и да изглежда пресилено, но всеки път, когато стрелям вярвам, че ще вкарам. Почти веднага усещам дали ще бъда точен и сега наистина имах добро чувство, когато топката напусна ръката ми. Жалко е само, че не спечелихме” заяви Къри, който завърши с 25 точки.

Уориърс обаче не успяха да спрат серията на Сан Антонио, който след успеха вече има 9 поредни победи и се подобри до 42-29, след като надви серия силни отбори. ДеМар ДеРозън реализира 26 точки, а Ламаркъс Олдридж добави 23 и 13 борби.

Шампионите имаха колебания в мача, но наваксаха 11 точки пасив в третата част и изравниха при 75:75. Шпорите обаче, отново успяха да се откъснат с няколко точки, а с тройка на Давис Бертанс по-малко от 2 минути преди края дръпнаха със 109:102. Къри върна тройката, но след това ДеРозън реализира, а до края нямаше нови точки.

Кевин Дюрант се завърна с 24 точки за шампионите, които след загубата са с баланс 47-22, който обаче е идентичен с този на втория Денвър и битката за първото място в конференцията е много любопитно.

Останалите резултати: Кливланд – Детройт 126:119, Вашингтон – Юта 95:116, Бостън – Денвър 105:114, Торонто – Ню Йорк 128:92, Оклахома Сити – Маями 107:116 (Тъндър са 4-9 в последните си мачове), Финикс – Чикаго 101:116, Портланд – Индиана 106:98.