Филаделфия и Портланд оцеляха в плейофите на НБА, довеждайки сериите си до решаващи 7-и мачове.

След тежките поражения в предишните срещи и двата тима спечелиха у дома, за да гостуват в срещите, които ще определят победителя в сериите.

Сиксърс спечелиха със 112:101 срещу Торонто, след 25 точки от Джими Бътлър, 21 от Бен Симънс и 17 от Джоел Ембийд.

Филаделфия доминираше още от началото, като дръпна с 20 точки преди последната четвърт и спокойно доигра мача. Кауай Ленърд вкара 29 за Раптърс, но доста от тях дойдоха, след като мачът бе решен.

В същото време Деймиън Лилард напомни за себе си с 32 точки, а Си Джей Маккълъм добави 30 за успеха на Портланд над Денвър със 119:108.

Лилард вкара 17 точки в третата четвърт, но двубоят бе решен в първите минути на последната част, когато Трейл Блейзърс направи серия от 12:3 и дръпнаха със 101:88 7 минути и половина преди края.

Родни Хууд отново се включи отлично от пейката за Пионерите, като наниза 25 точки. За Денвър Никола Йокич вкара 29, но тимът успя само в 38,4% от стрелбите си. Нъгетс спечелиха серията срещу Сан Антонио пак след 7 мача и триумф у дома в решаващия сблъсък и сега ще опитат да го направят отново и да стигнат финала на Запад за първи път от 2009. Портланд пък не е бил сред последните 4 от 2000 година.