Ботевград отново ликува! Градът, в който баскетболът е религия, празнува шампионската титла на Балкан!

Зелените сразиха Левски Лукойл с 90:75 и затвориха серията с 3-1 победи, като спечелиха трите последни мача от нея. Това е 5-а титла за отбора в историята след 1974, 1987, 1988 и 1989 година.

Отборът на Небойша Видич не остави съмнение в превъзходството си в четвъртата среща и спечели убедително мача, за да стигне до триумфа. След последния сигнал феновете очаквано нахлуха на терена, за да празнуват с играчите.

Домакините дръпнаха с 21:14 след първата част, е след като във втората разликата падна до точка, Балкан вкара 2 поредни тройки, за да си върне контрола и на почивката да се откъсне с 46:34.

В третата четвърт разликата продължи да се вдига, като стигна 66:44 в средата на периода, а пред последния резултатът бе 73:52. За разлика от предишната среща обаче, този път обрат нямаше и Балкан спокойно доигра и затвори мача.

Димитър Димитров бе страхотен за победителите с 23 точки от пейката при стрелба от игра 9 от 14. Лидерът Брендън Браун, който бе МВП на финалите, добави 20, а Микейл Хопкинс се отчете с 14 и 14 борби. Гостите вкараха само 37% от стрелбите си, като от тройката бяха едва 4 изстрела от 21 опита, а и в борбата предимството на Балкан бе сериозно 49-36.