Баскетболистите на САЩ все пак завършиха световното първенство с победа и след 87:74 над Полша завършиха на 7-о място. Това обаче едва ли е особена утеха за отбора, който дойде за златото, но регистрира най-слабото си представяне в историята.

Американците тръгнаха силно в мача и набързо се откъснаха напред, като първата четвърт завърши 28:14 в тяхна полза.

Във втората те запазиха контрола си, макар че в нападение спряха да бъдат много ефективни. На почивката преднината им бе 47:30, но в третата част се отпуснаха, докато поляците заиграха по-агресивно.

Европейският тим стопи изоставането си до 54:47 след тройка на Адам Вачински, но Крис Мидълтън и Донован Мичъл реализираха бързи 5 точки и разликата пак стана двуцифрена. Все пак преди последния период авансът на САЩ бе само 8 – 63:55.

5 минути преди края поляците пак стопиха пасива си до 70:63, но тройка на Джейлън Браун и кош на Джо Харис отново успокоиха фаворита, след което мачът се доиграваше.

Петима души от победителите завършиха с двуцифрени точкови показатели, като Донован Мичъл се отчете с 16 точки и 10 асистенции, а Джо Харис реализира 14. За Полша Матеуш Понитка се отчете с 18, а въпреки загубата поляците направиха отличен турнир, тъй като никой не смяташе, че ще стигнат толкова далеч.