Реал Мадрид победи Фенербахче с 81:77 в сблъсък между два от фаворитите от 1-ия кръг на баскетболната Евролига.

И двата тима гледат към короната на турнира, след като миналия сезон загубиха на полуфиналите и сега направиха здрав мач с интрига до последно.

Домакините започнаха силно и дръпнаха с 19:4 в средата на първата четвърт, но след това турския тим започна да топи пасива си, воден от новите си попълнения Нандо де Коло и Дерик Уилямс.

На почивката Реал водеше само с 43:42, след което в третата четвърт Белите отново дръпнаха напред след серия от 11:0 и отвориха преднина от 56:45.

Те поведоха със 71:59 в началото на последната част, след което обаче последваха нови силни минути за Фенерите, които изравниха при 73:73 3:25 преди края.

Все пак Реал успя да стигне до триумфа след добра игра в  защита и неочакван жокер в лицето на Джефри Тейлър, който завърши с 19 точки при стрелба от игра 8 от 9. Антъни Рандолф добави 15, а Факундо Кампацо се отчете с 14 точки и 8 асистенции.

За Фенербахче Нандо де Коло реализира 22 точки, а Дерик Уилямс завърши с 19 и 10 борби, като американецът игра през всичките 40 минути, което е наистина забележително.

В другите мачове от деня Химки – Макаби 89:83, Панатинайкос – Цървена Звезда 87:82 и Байерн – Олимпия Милано 78:64. Днес Олимпиакос с Александър Везенков гостува на АСВЕЛ във Франция.