Шампионът на НБА с Торонто Кайл Лаури получи удължаване на договора си за още един сезон в навечерието на новата кампания.
Племейкърът навлезе в последната година от настоящия си контракт, за която ще получи 33,3 милиона долара.
Той обаче се договори с канадците да остане при тях и през 2020-21, като за този период ще прибере още 31 милиона. Новината бе потвърдена от агента му Марк Бартелстийн.
Ръководството на Торонто силно искаше да задържи Лаури, който носи екипа на Торонто от 7 сезона и бе ключова фигура по пътя към титлата. При раздялата с Кауай Ленърд на него ще се разчита много Раптърс да останат претенденти на Изток.
Независимо от сериозния договор с ветерана обаче, през следващото лято Раптърс ще имат пари да предложат максимален контракт на силен играч, тъй като договорите на Серж Ибака и Марк Гасол ще изтекат.
Със споразумението 34-годишният Лаури влиза в клуб „30-30” като 7-ият гард, който след 30 години ще прибере над 30 милиона за сезон. Останалите са Стеф Къри, Ръсел Уестбрук, Кемба Уокър, Джон Уол, Крис Пол и Майк Конли.








Църковен празник на 23 юни - поверия, забрани и традиции
Времето във вторник, 23 юни: Облачно, гръмотевични бури и валежи
Хороскоп за 23 юни 2026 г.: Неочаквани възможности и интересни контакти за зодиите
Една чаша не е безобидна: Алкохолът е свързан с 10 вида рак
Временно променена е организацията на движението в участъци на „Тракия“
Слънчево начало на деня, следобед бури и градушки
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Турки Алалших готви мегасблъсък между Наоя Инуое и Джеси Родригес
Шакур Стивънсън подкрепи навлизането на Zuffa Boxing
Карлос Улберг разкри кога очаква да се завърне в октагона
Алекс Перейра заговори за отказване: Страх ме е да се върна в клетката след боя със Сирил Ган
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар