ЛеБрон Джеймс наниза 32 точки и добави 10 асистенции, за да изведе ЛА Лейкърс до първа победа за сезона в НБА – 95:86 срещу Юта у дома.

Антъни Дейвис помогна с 21 точки, а Трой Дениълс се включи  от пейката с 15, от които 4 тройки. Езерняците действаха солидно в защита, предизвиквайки 23 грешки за Джазмените.

„Искаме да играем такава защита във всеки мач и да ограничаваме противниците под средните им показатели“ заяви доволен ЛеБрон. Случилото се показа и добрата работа на треньора Франк Вогъл.

Мачът бе оспорван до почивката, преди в третата част домакините да вземат контрола. Краля реализира 12 точки, Дениълс вкара 3 тройки и след 31:18 за Юта нямаше връщане назад, като едва в края гостите намалиха малко пасива си.

Донован Мичъл реализира 24 точки за Джаз, които обаче играха без Боян Богданович, който обърна глезен в първия мач от кампанията и се наложи да пропусне сблъсъка.

Останалите резултати: Бостън – Торонто 112:106, Шарлът – Минесота 99:121, Бруклин – Ню Йорк 113:109, Мемфис – Чикаго 102:110, Ню Орлийнс – Далас 116:123 (Дончич с трипъл-дабъл – 25-10-10), Оклахома Сити – Вашингтон 85:97, Денвър – Финикс 108:107 (прод), Сакраменто – Портланд 112:122.