Суперзвездата на НБА Стеф Къри е с фрактура на лявата си ръка след тежко падане рано тази сутрин и това е на път окончателно да срине сезона на Голдън Стейт Уориърс.

Гардът пострада при загубата от Финикс със 110:121, когато в третата четвърт тръгна на пробив и се сблъска с Аарън Бейнс, който в стремежа да спечели нарушение, падна върху съперника си.

Къри остана известно време на земята, след което се прибра в съблекалнята и в последствие стана ясно, че има счупена метатарсална костица на китката. Предстоят нови прегледи, след които ще стане ясно дали ще бъде опериран и колко време ще отсъства. Няма да играе обаче най-малко месец.

„Годината определено е трудна за нас, а това ни поставя в още по-неприятна позиция. За съжаление такива неща понякога се случват” коментира треньорът Стив Кър, чийто тим е с баланс 1-3, а и преди контузията на Къри мачът вероятно щеше да бъде загубен, тъй като Слънцата поведоха с 43:14 още след първата четвърт.

Както е известно Голдън Стейт е и без Клей Томпсън за сезона, а предвид конкуренцията на Запад ситуацията може много да се усложни и рано през кампанията тимът да загуби шансове за плейофите.

В същото време Слънцата се подобриха до 3-2, след като изиграха още един страхотен мач. Девин Букър наниза 31 точки, а Бейнс добави 24 и 13 борби.

Останалите резултати: Филаделфия – Минесота 117:95 (Ембийд и Антъни-Таунс се сбиха и бяха изгонени), Орландо – Ню Йорк 95:83, Кливланд – Чикаго 117:111, Бостън – Милуоки 116:105, Бруклин – Индиана 108:118, Торонто – Детройт 125:113, Вашингтон – Хюстън 158:159 (59 точки на Хардън), Оклахома Сити – Портланд 99:102, Юта – ЛА Клипърс 110:96 (Кауай получи почивка и не игра), Сакраменто – Шарлът 111:118.