Кауай Ленърд се завърна в игра и наказа бившия си тим Сан Антонио с 38 точки и 12 борби, а ЛА Клипърс победи Шпорите със 103:97, за да нанесе първо поражение на тексасци за сезона в НБА.

Крилото игра за Сан Антонио в периода 2011-2018 преди да бъде трансфериран в Торонто, където изкара една година и бе в основата на спечелената първа титла в историята на Раптърс.

„Очаквах този мач, защото можех да се срещна срещу голям треньор и срещу бившите си съотборници, което бе много забавно“ коментира Ленърд, който не се раздели в добри отношения със Сан Антонио.

Кауай взе нещата в ръцете си през второто полувреме, в което отбеляза 25 точки, а след като наниза 2 тройки, помогна на Клипърс да се откъсне с 64:55 в третата четвърт. Шпорите се доближиха до 93:97 в последния период, но не успяха да обърнат резултата. Те са с баланс 3-1, а калифорнийци са с 4-2.

В останалите мачове от деня Ню Орлиънс Пеликанс взеха първа побеза след 122:107 над Денвър. Джалил Окафор се отчете с 26 точки, а Брандън Инграм добави 25. Кендрик Нън пък блесна с 28 точки, а Маями се справи с Атланта със 106:97, за да се подобри до 4-1.