ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис и най-неочаквано – Дуайт Хауърд показват, защо ЛА Лейкърс са считани за фаворити за титлата.

Веждата записа 25 точки и 11 борби, Краля добави нов трипъл-дабъл от 21 точки, 13 асистенции и 11 овладени топки, а Хауърд помогна с 14 точки и 13 борби за успеха над Сан Антонио със 103:96, който подобри баланса на отбора до 5-1.

„Просто енергия и усилие. ЛеБрон и Антъни ще носят повечето точки, така че моята задача е да попрява пропуските, доколкото мога. Да бъда сила в защита и да съм агресивен“ обясни Дуайт след 5-ия пореден успех.

Той вкара 10 от своите точки в последната четвърт, когато Шпорите се вдигнаха на щурм и изравниха при 90:90 4:10 преди края. Последваха обаче 7 поредни точки за Езерняците, с което гостите стигнаха до успеха и остават №1 в конференцията.

Шпорите вкараха едва 6 тройки от 25 опита, но с баланс 4-2 продължават да се справят добре от началото на сезона. Проблемът за тях дойде във втората четвърт, загубена с 18:30, след което тимът изостана с 13 точки на почивката.

Останалите резултати: Индиана – Чикаго 108:95, Маями – Хюстън 129:100 (Горещите дръпнаха с 46:14 след първата четвърт, което бе третия най-голям аванс в историята след една част), Ню Йорк – Сакраменто 92:113, Кливланд – Далас 111:131, ЛА Клипърс – Юта 105:94.