Пол Джордж направи впечатляващ дебют за ЛА Клипърс като вкара 33 точки за 24 минути, но отборът му загуби от Ню Орлийнс със 127:132.

Крилото претърпя операции на раменете след края на миналия сезон, но показа, че е в отлична форма, въпреки поражението. Кауай Ленърд не игра, след като получи почивка.

„Мислех, че бях ужасен. Все още нямам необходимото чувство към скоростта на играта, но въпреки това има доста позитивни неща от този двубой“ заяви скромно Джордж, който бе 10 от 17 от игра и 10 от 10 от наказателната линия, а имаше проблеми и с нарушения.

Той бе изключително солиден в първите 3 части, но в последната Пеликанс пратиха срещу Джру Холидей, който е известен като отличен защитник и това оказа влияние, след като Пол направи 3 грешки и вкара едва една стрелба от игра.

Освен това Холидей вкара 12 от своите 36 точки в последните 4 минути и половина, като имаше ключови изяви, а в края реши всичко с пресечен пас и лесен кош. Така Клипърс влошиха баланса си до 7-5, като имат една победа в 5 гостувания, докато Ню Орлийнс е 3-8, като отново игра без Брандън Инграм.

Останалите резултати: Кливланд – Маями 97:108, Ню Йорк – Далас 106:103, Милуоки – Чикаго 124:115, Финикс – Атланта 128:112, Денвър – Бруклин 101:93.