Джеймс Хардън реализира 49 точки от рекордните в кариерата си 41 изстрела, а Хюстън записа 7-и пореден успех в НБА след 125:105 срещу Минесота.

Без Ръсел Уестбрук, който получи почивка, Брадата взе нещата в ръцете си, като успя в 16 от своите опити. От тройката бе 8 от 22.

Бен Маклемор добави 20 точки, а новобранецът Крис Клемънс се включи отлично с 19, за да могат тексасци да удължат победната си серия. Хардън обаче изглежда като основен фаворит за наградата МВП поне на този ранен етап от сезона.

Ракетите бяха още без Клинт Капела и Ерик Гордън, но с Брадата в такава форма записаха нова победа. Те решиха всичко в началото на последната четвърт, когато вкараха 9 поредни точки и дръпнаха със 102:85.

С баланс 10-3 Хюстън вече е по петите на лидера на Запад ЛА Лейкърс, като има само една поражение повече от Езерняците. Минесота е с показатели 7-6, като Вълците отново играха без Андрю Уигинс и допуснаха трето поражение в последните си 5 двубоя.

Останалите резултати: Чикаго – Бруклин 111:117 (Кайри Ървинг получи почивка), Индиана – Милуоки 83:102, Ню Йорк – Шарлът 102:103, Маями – Ню Орлийнс 109:94, Далас – Торонто 110:102, Сан Антонио – Портланд 116:121 (Грег Попович бе изгонен, а Шпорите загубиха за 5-и път поред).