Лука Дончич спечели сблъсъка с Джеймс Хардън, а Далас срази Хюстън като гост със 137:123 в мач от НБА.

20-годишният словенец завърши с 41 точки и 10 асистенции за 5-ия пореден успех на Маверикс. Кристапс Порзингис добави 23 точки и 13 борби, а Тим Хардауей-младши вкара 31 точки за победителите.

Гостите започнаха ударно и само за една минута в началото дръпнаха със 7:0, а след това и с 16:4. Лука Дончич се забавляваше, Кристапс Порзингис бе на ниво и Маверикс контролираха нещата. Ракетите обаче се съвзеха, а Джеймс Хардън влезе в ритъм и разликата падна.

Домакините стопиха изоставането си до 27:29 преди серия от 16:2 за Далас в края на първата четвърт отново да върне контрола на гостите, които се откъснаха с 45:29. Във втората част запазиха преднината си и на почивката водеха със 78:60.

В третата част разликата се задържа сериозна, преди в последните минути да падне до 10, а в последния период и до 5, като изглеждаше, че обратът е възможен. Дончич обаче не допусна това да се случи.

Серия добри изяви на словенеца пак увелечиха преднината и след това двубоят бе затворен. Джеймс Хардън вкара 32 точки, но от тройката бе едва 2 от 15, като често бе дублиран. Така Хюстън записа трето поредно поражение и е с баланс 11-6, докато Далас се подобри до 11-5.