Баскетболистите на ЛА Клипърс започват да набират скорост и тази нощ взеха 5-и пореден успех след 134:109 срещу Ню Орлийнс.

Крилото Монтрез Херъл изравни личното си постижение, като наниза 34 точки, а освен това взе и 12 борби, за да бъде в основата на триумфа.

„Монтрез може да бележи по различни начини и всеки сезон добавя нещо ново към играта си“ доволен бе треньорът Док Ривърс, чийто тим е с баланс 12-5.

Това бе 5-ият мач в кариерата на Херъл, в който стига 30-те точки, след като успя в 13 от 18 опита от игра. Кауай Ленърд помогна с 24 точки, а Лу Уилямс реализира още 19.

Домакините дръпнаха с 62:37 в средата на първото полувреме, преди в третата четвърт Пеликанс да се доближат до 80:86. Последва обаче серия от 11:2 за Клипърс, а в последната част интрига нямаше.

Останалите резултати: Ню Йорк – Бруклин 101:103, Вашингтон – Сакраменто 106:113, Денвър – Финикс 116:104 (9-а победа в последните 10 мача за Нъгетс).