Далас Маверикс приземи ЛА Лейкърс и спря серията на Езерняците от 10 поредни победи след впечатляващ успех със 114:100 насред „Стейпълс Сентър”.

Силно второ полувреме изведе тексасци до триумфа, като Мавс спечелиха за 7-и път в 9 гостувания и подобриха баланса си до 13-6. В същото време калифорнийци се изравниха с Милуоки с показатели от 17-3.

До почивката домакините ограничиха много сериозно Лука Дончич, който вкара едва 6 точки, докато Антъни Дейвис бе неудържим за Лейкърс със своите 20 точки.

ЛеБрон Джеймс също играеше силно, като и двамата лидери на Езерняците бяха доста ефективни. Въпреки предимството на калифорнийци обаче, те водеха само с 62:59 след силна игра от резервите на Маверикс.

След паузата обаче, гостите стартираха със серия от 9 поредни точки, за да излязат напред, след което продължиха да трупат аванс. Дончич се разигра, като отбеляза 16 точки, а серията от 17:0 за Далас вдигна разликата до 20.

Домакините успяха да стопят пасива до 10, но Маверикс отговориха, след което отново дръпнаха и до края не погледнаха назад.

Дончич завърши с 27 точки, 10 асистенции и 9 борби, Делон Райт добави 17, а Кристапс Порзингис, Дуайт Пауъл и Джъстин Джаксън вкараха по 15 за победителите. Антъни Дейвис реализира 27 и взе 10 борби за домакините, а ЛеБрон Джеймс добави 25 точки, но това не бе достатъчно.

Други резултати: Бруклин – Маями 106:109, Ню Йорк – Бостън 104:113, Минесота – Мемфис 107:115.