Баскетболистите на Торонто ограничаха Джеймс Хардън до едва 11 изстрела от игра и 23 точки, но въпреки това Хюстън измъкна победа в Канада.

Бен Маклемор излезе на сцената с 28 точки, от които 8 тройки и Ракетите надвиха шампионите със 119:109.

Домакините дублираха Хардън и го принуждаваха да се освобождава от топката, което оставяше свободни негови съотборници и в резултат тексасци вкараха 22 опита от дистанция.

Пи Джей Тъкър наниза 5 и завърши с 18 точки, а Остин Ривърс и Дануел Хаус добавиха по 3 тройки.

Хюстън отвори аванс от 16 точки във втората четвърт и въпреки че в третата канадците поведоха с 3 точки, съумя да стигне до успеха. В последната част гостите направиха серия от 12:3, за да поведат със 113:103, което се оказа решаващо.

Така Рокетс се подобриха до 14-7, докато Торонто е с показатели 15-6, като и двата тима са в челото на своите конференции.

Останалите резултати: Вашингтон – Филаделфия 119:113, Ню Йорк – Денвър 92:129, Ню Орлийнс – Финикс 132:139 (прод).