Лука Дончич продължава да твори история в НБА. Тази нощ словенската сензация завърши с 28 точки, 9 асистенции и 6 борби за по-малко от 30 минути игра, а Далас отнесе Ню Орлийнс със 130:84.

Това бе 18-и пореден мач, в който гардът завършва с поне 20 точки, 5 борби и 5 асистенции изравни най-добрата подобна поредица в историята, като Дончич се нареди до Майкъл Джордън, който го направи през 1989-а година.

Маверикс окончателно решиха мача в третата четвърт, която спечелиха с 40:14. Те вкараха 53,5% от стрелбите си и записаха 5-и пореден успех, с който се подобриха до 16-6, като с тези показатели заемат второ място в Западната конференция.

Освен Дончич още един европеец блесна в мача, но той не бе Кристапс Порзингис. Колоритният център Бобан Марянович реализира рекордните си за сезона 15 точки и вдъхнови съотборниците си и феновете в залата.

Останалите резултати от деня: Ню Йорк – Индиана 103:104, Филаделфия – Кливланд 141:94, Хюстън – Финикс 115:109 (Джеймс Хардън вкара 18 от своите 34 точки в последната четвърт), Юта – Мемфис 126:112.