Лука Дончич изпревари Майкъл Джордън, но Далас допусна неочаквана загуба, падавайки от Сакраменто у дома със 106:110.

Словенецът записа 19-и пореден мач с поне 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, като завърши с 27-7-8, но отборът му допусна изоставане от 20 точки на почивката и се постави в трудна ситуация.

Разликата падна донякъде след третата четвърт, преди в последната тексасци да се вдигнат на щурм и в края на получат възможност дори да спечелят. Опитът на Дончич за изравняване обаче, не бе точен.

Ришон Холмс овладя топката, а след прекъсването Неманя Биелица реши всичко. Сърбинът завърши с 30 точки за победителите, а Бъди Хийлд добави още 26, за да могат калифорнийци да се подобрят до 9-13.

Загубата бе едва втора в последните 12 мача за Далас, който остава сред водещите отбори в конференцията. Тим Хардуей се отчете с 29 точки за домакините, които обаче със сигурност са разочаровани, че допуснаха подобно поражение.

Останалите резултати: Бруклин – Денвър 105:102, Шарлът – Атланта 107:122, Маями – Чикаго 110:105 (прод), Филаделфия – Торонто 110:104, Вашингтон – ЛА Клипърс 119:135, Портланд – Оклахома Сити 96:108.