Баскетболистите на Хюстън постигнаха най-големия обрат в историята си, след като надвиха Сан Антонио със 109:107. Това бе първият мач между тях от двубоя, в който съдиите не видяха редовна забивка на Брадата, като в онзи мач сериозният обрат и победата бе за Шпорите.

Ракетите губеха с 25 точки малко преди края на втората четвърт, но след почивката съумяха да стигнат до триумфа след 31 точки от Ръсел Уестбрук и 28 от Джеймс Хардън.

„Много често от най-голямо значение е колко силно искаш победата. Просто е. Нищо не може да промени амбицията да спечелиш” заяви Уестбрук. Предишният клубен рекорд бе обрат от 23 точки пасив през 1977 срещу Портланд.

Ракетите стопиха голяма част от пасива в третата четмърт, а в последната стигнаха и до равенството. Тройка на Пи Джей Тъкър от ъгъла им даде преднина, но в последните секунди Хюстън трябваше да разчита и на два пропуска на Брин Форбс от тройката, за да стигне до успеха и да се подобри до 18-9.

Останалите резултати: Детройт – Вашингтон 119:133, Торонто – Кливланд 133:113, Мемфис – Маями 118:111, Оклахома Сити – Чикаго 109:106, Финикс – Портланд 110:111.