Александър Везенков реализира 5 точки, но Олимпиакос допусна сериозен срив и загуби от Олимпиакос с 81:88 в Евролигата.

Гръцкият тим водеше с 48:36 на почивката, но след нея тотално се провали, като още в края на третата четвърт се стигна до равенство при 61:61.

Лоренцо Браун поведе домакините със своите 34 точки и в последната четвърт Звезда стигна до успеха, след като тимът реализира 12 тройки от 22 опита.

Василис Спанулис разочарова за гръцкия тим само с 4 точки при стрелба от игра 2 от 9, а и Костас Папаниколау не бе на ниво. Везенков игра малко повече от 12 минути, като добави 1 борба, 1 асистенция, 2 откраднати топки, но направи и 3 нарушения.

Иначе в повторение на финала от пролетта ЦСКА Москва надви Анадолу Ефес в Истанбул с 81:80. Майк Джеймс наниза 28 точки, като бе 10 от 12 при стрелбата си от игра. Той отбеляза и победния кош 17 секунди до сирената, докато Шейн Ларкин пропусна при последния си  опит.

Така руският тим подобри актива си до 10-5, докато Анадолу загуби първото си място, като вече е с еднакви показатели с Реал Мадрид при 12-3.