Баскетболистите на Торонто направиха знаменит обрат в НБА, за да потвърдят отново, че в тази лига всичко е възможно.

Без важни фигури като Паскал Сиакам, Марк Гасол и Нормал Пауъл, шампионите губеха с 53:83 по-малко от 3 минути преди края на третата четвърт, но стигнаха до забележителна победа със 110:107.

Кайл Лаури и четири резерви поведоха Раптърс играейки пресираща защита, която обърка съперника и още в средата на последната част разликата бе наваксана, благодарение и на серия важни стрелби.

Торонто поведе със 106:102 преди Маверикс да излезе напред с точка в последните секунди. Забивка на Крис Буше върна аванса, а след това отново той овлаладя борбата след пропуск на Джейлън Брънсън и гарантира триумфа от наказателната линия.

Лаури вкара 20 от своите 32 точки в последната четвърт, като вдъхнови тима с представянето си. „Никога не съм виждал подобно нещо“ заяви треньорът Ник Нърс след най-големия обрат в историята на канадците.

Тексасци бяха без Лука Дончич отново, но всичко изглеждаше наред за тях до последните минути. Това спря серията на отбора от 7 поредни успеха навън, докато Торонто записа 5-и пореден триумф и е с баланс 21-8.