Доскорошният доминант в НБА Голдън Стейт постигна 4-а поредна победа след впечатляващ обрат срещу Финикс и продължава с възхода си.

ДиАнджело Ръсел наниза 31 точки, а Уориърс наваксаха пасив от 12 точки в началото на последната четвърт, за да спечелят със 105:96 и да се подобрят до 9-24.

„В момента съперниците трябва да се надяват просто да ни ограничат“ заяви с усмивка треньорът Стив Кър, който без съмнение се шегуваше. „В момента наистина нещата се получават. Вярваме, че можем да печелим и това без съмнение е стъпка напред“ добави той.

Слънцата все още водеха с 86:76 7 минути и половина преди края, след което последва серия от 19:2 в полза на Голдън Стейт и всичко се преобърна. Домакините спечелиха последната четвърт с 39:18, за да нанесат 8-о поредно поражение на съперника.

Останалите резултати: Бостън – Кливланд 129:117, Шарлът – Оклахома Сити 102:104 (прод), Орландо – Филаделфия 98:97, Атланта – Милуоки 86:112 (Янис не игра за Бъкс), Маями – Индиана 113:112 (Хийт са с най-добрия баланс у дома при 14-1).