Кармело Антъни отново напомни за себе си, като се превърва в герой за Портланд, носейки победата над Торонто със 101:99 в Канада.

Ветеранът реализира от средно разстояние 3,3 секунди преди края и завърши с 28 точки, за едва втората победа на Трейл Блейзърс срещу отбор с положителен баланс.

Това бе 17-ият изстрел в кариерата на Кармело, с който той дава аванс на отбора си, отбелязвайки в последните 5 секунди на мачовете, с което е №1 по този показател, откакто влезе в Лигата през 2003.

„Той остана един на един срещу съперник, стигна до мястото, на което искаше и още когато се вдигна знаех, че ще вкара“ заяви Деймиън Лилард, който завърши с 20 точки и изравни резултата с тройка за 99:99, макар че в ситуацията останаха сериозни съмнения за неправилен заслон от Хасан Уайтсайд.

Портланд навакса пасив от 12 точки в последните 8 минути и половина, като в последната четвърт тимът вкара 12 от 19 изстрела от игра, от които 6 тройки. Кайл Лаури не бе далеч да донесе успеха на Раптърс  със сирената, но все пак пропусна.

Останалите резултати: Кливланд – Детройт 113:115, Бруклин – Оклахома Сити 103:111 (прод), Мемфис – Минесота 119:112, Финикс – Сакраменто 103:114.