Кайри Ървинг се завърна след 2 месеца отсъствие, но това не му попречи да изиграе най-ефективния мач в кариерата си.

Гардът вкара 10 от 11 изстрела от игра за 20 минути и завърши с 21 точки, а Бруклин лесно се справи с Атланта и спечели със 108:86.

„Ще е хубаво всяка вечер да имам такава успеваемост, но това едва ли ще се случи“ заяви с усмивка Кайри след мача. Както е известно той е с проблем в рамото и преди дни заяви, че операцията остава вариант, но сега показа, че се чувства добре.

Вдъхновени от Ървинг Мрежите поведоха още от началото, като в един момент авансът им стигна 39 точки, за да спечелят втори пореден мач. Те бяха улеснени и от факта, че Трей Йънг не игра за Ястребите поради травма.

Спенсър Динуиди, който в отсъствието на Кайри бе основният лидер на състава, сега също стартира, но остана само със 7 точки и 8 асистенции, като ще бъде интересно каква ще бъде ролята му, ако Ървинг играе редовно. С победата Бруклин се подобри до 18-20 и остава в зоната на плейофите на Изток.

Останалите резултати: Ню Йорк – Маями 124:121, Вашингтон – Юта 116:127, Торонто – Сан Антонио 104:105 (Сиакам се завърна за Раптърс, но Шпорите спечелиха след 36:22 в последната четвърт), Мемфис – Голдън Стейт 122:102, Денвър – ЛА Клипърс 114:104, Финикс – Шарлът 100:92.