Деймиън Лилард се развихри с рекордните в историята на Портланд 61 точки, за да изведе Трейл Блейзърс до победа над Голдън Стейт със 129:124 след продължение в мач от НБА.

Гардът постави и личен рекорд, като наниза 11 тройки и стана баскетболистът с най-много точки в Деня на Мартин Лутър Кинг. Той е едва 6-ият в историята с повече от един мач с 60 точки и първият, който стига границата, като отбелязва поне 10 тройки.

„Доволен и щастлив  съм, но още по-хубавото е, че спечелихме и щях да бъда много по-радостен, ако бяхме победили и в предишните си два двубоя“ заяви Лилард, чийто тим е с баланс от едва 19-26.

При всичките проблеми с контузени играчи Лилард не остави Пионерите да загубят, след като тимът изостана с 12 точки в  третата четвърт, но в последната се върна в мача и Лилард вкара сблъсъка в продължение с тройка в последните секунди.

В него Уориърс дръпнаха с 6 точки, но в последните 2 минути Портланд направи серия от 8:0. Алек Бъркс върна аванса с 3 точки за калифорнийци, но до края Лилард вкара 4 наказателни изстрела, а Хасан Уайтсайд още два, за крайния успех. Центърът се отчете със 17 точки, 21 борби и 5 чадъра, а Кармело Антъни добави още 14 точки.

Останалите резултати: Вашингтон – Детройт 106:100, Атланта – Торонто 117:122, Бруклин – Филаделфия 111:117, Шарлът – Орландо 83:106, Кливланд – Ню Йорк 86:106, Маями – Сакраменто 118:113 (прод), Хюстън – Оклахома Сити 107:112, Мемфис – Ню Орлийнс 116:126, Милуоки – Чикаго 111:98, Минесота – Денвър 100:107, Финикс – Сан Антонио 118:120, Юта – Индиана 118:88.