Баскетболистите на Сакраменто спечелиха първия мач в „Стейпълс Сентър“ след смъртта на Коби Брайънт, след като сразиха ЛА Клипърс със 124:103.

Утре сутринта Лейкърс ще почете подобаващо легендата в двубоя срещу Портланд, който ще е първият за организацията след трагедията.

ДеАрън Фокс реализира рекордните в кариерата си 34 точки, а Кралете нанизиха цели 21 тройки, също най-добро постижение в историята на организацията, за да стигнат до триумфа.

Иначе преди мача Клипърите също отдадоха почит към Коби, като Пол Джордж озвучаваше 2-минутно видео посветено на легендата. Това бяха емоционални часове и за треньора на Сакраменто Люк Уолтън, който е бивш съотборник на Коби.

Кауай Ленърд пропусна мача заради проблем в гърба, а отборът му изпусна контрола във втората четвърт, завършила 36:14 за Кралете, които след това контролираха нещата. Те обаче са с баланс от едва 18-30, докато Клипърс е с 33-15.

Останалите резултати: Кливланд – Торонто 109:115 (9-а поредна победа за Раптърс), Вашингтон – Шарлът 121:107, Атланта – Филаделфия 127:117 (Трей Йънг с 39 точки и 18 асистенции), Бостън – Голдън Стейт 119:104, Денвър – Юта 106:100.