Деймиън Лилард продължи с наказателната си акция в НБА и тази нощ наниза 51 точки за победата на Портланд над Юта със 124:107.

Гардът се намира в невероятна форма, като има средно по 48,8 точки в последните 6 мача на Трейл Блейзърс. Той добави 12 асистенции за 4-ия пореден успех на Пионерите.

Лилард вкара 9 тройки, като в 6-и пореден мач реализира поне 6 изстрела от дистанция и отново бе неудържим за защитата на съперника.

Юта поведе с 32:21 в първата четвърт, но още до края на периода преднината бе почти ликвидирана преди във втората част домакините да дръпнат, а в третата авансът стигна 91:73.

В началото на последния период гостите се доближиха до 88:94, но 7 поредни точки на Портланд им върнаха контрола, след което за Джаз нямаше връщане назад и тимът падна за 4-и път поред.

Трейл Блейзърс продължава борбата за 8-ото място в конференцията, като е с баланс 23-27, но все още изостава от Мемфис (24-25). Юта е с 32-17 и е 4-и на Запад.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Минесота 118:106, Индиана – Ню Йорк 85:92, Орландо – Маями 89:102, Вашингтон – Бруклин 113:107 (Кайри Ървинг получи контузия в коляното и ще премине тестове), Кливланд – Голдън Стейт 112:131, Далас – Атланта 123:100, Бостън – Филаделфия 116:95, Сан Антонио – Шарлът 114:90, Сакраменто – ЛА Лейкърс 113:129.