Шампионите на НБА от Торонто постигнаха рекордната си 12-а поредна победа, след като обърнаха Индиана със 119:118 у дома.

Раптърс губеха с 19 точки в мача и с 11 по-малко от 4 минути преди края, но стигнаха до знаменит триумф, като реализираха последните 11 точки в двубоя.

Серж Ибака вкара победния изстрел от тройката, въпреки че преди това бе пропуснал 5 от 6-те си опита от разстояние. Той завърши общо с 30 точки в двубоя.

Кайл Лаури наниза още 32 точки и направи 10 асистенции, а Паскал Сиакам добави още 25 точки за успеха, с който канадците се подобриха до 37-14 и са втори на Изток.

„Ние играем здраво до края, през всичките 48 минути. Дадохме си шанс, натиснахме ги, вкарахме някои стрелби, бяхме агресивни и действахме добре в защита“ обясни Лаури.

Домантас Сабонис направи третия си трипъл-дабър в кариерата след 15-11-10 за Пейсърс, но това не бе достатъчно и тимът загуби трети пореден мач. Виктор Оладипо пропусна ключови стрелби в края.

Останалите резултати: Детройт – Финикс 116:108, Бостън – Орландо 116:100, Бруклин – Голдън Стейт 129:88, Минесота – Атланта 120:127, Оклахома Сити – Кливланд 109:103, Далас – Мемфис 107:121, Юта – Денвър 95:98, ЛА Клипърс – Маями 128:111.