Ръсел Уестбрук избухна с 41 точки, а новото попълнение Робърт Ковингтън наниза 2 ключови тройки, за да може Хюстън да спечели със 121:111 гостуването си на Лос Анджелис Лейкърс.

Джеймс Хардън остана със скромните 14 точки, но Ракетите отново заложиха твърдо на ниска петица, като в нито един момент от двубоя на паркета за тях нямаше по-висок играч от 2 метра.

Уестбрук изигра един от най-добрите си мачове през сезона, за да мине границата от 20 000 точки в кариерата си. Той е един от тримата, които имат още повече от 6000 борби и 7000 асистенции. Оставалите двама са ЛеБрон Джеймс и Оскар Робъртсън.

Антъни Дейвис доминираше в подкошието с 32 точки и 13 борби, а Краля се отчете с 18 точки, 15 асистенции и 9 борби, но Езерняците изпуснаха мача в последните му минути.

Те водеха със 108:105 по-малко от 5 минути преди края, когато последва серия от 16:3 за гостите за край на двубоя. Ковингтън вкара 3 точки за 115:111, а след грешка на ЛеБрон Уестбрук реализира. След нови пропуски на домакините, Ковингтън подпечата триумфа с още 3 точки.

Тексасци нанизаха 19 изстрела от дистанция от 42 опита, но въпреки победата остават доста сериозни съмнения дали с такава формация могат да стигнат далеч в плейофите. Те са с баланс 33-18 като водят битка за по-добра позиция в класирането на Запад, където Езерняците са лидери с 38-12.

Останалите резултати: Ню Йорк – Орландо 105:103 (трета поредна победа за Никс), Чикаго – Ню Орлийнс 119:125 (21 точки за Зайън), Милуоки – Филаделфия 112:101, Портланд – Сан Антонио 125:117.