Баскетболистите на Торонто продължават победната си серия, която вече достигна 15 мача, след като тази нощ шампионите спечелиха със 137:126 срещу Минесота.

ДиАнджело Ръсел направи дебют за Вълците след идването си в тима и се отчете с 22 точки за 32 минути, но Паскал Сиакам поведе канадците към нов триумф с 34.

„Всички момчета се намират в много добра форма, но все още трябва да изчистим още някои неща“ заяви треньорът Ник Нърс, чийто тим започна лошо последната четвърт и позволи на гостите да се доближат до 108:106 след  серия от 12:2.

Канадците обаче бързо разсеяха съмненията, след като на свой ред направиха поредица от 24:7, за да си гарантират победата. Марк Гасол и Серж Ибака липсваха, но Ронде Холис-Джеферсън се справи добре с Карл-Антъни Таунс, като го ограничи до 23 точки и не особено голямо влияние.

Каул Лаури реализира 27 точки, ОДжи Ануноби добави 25 и взе 12 борби, а Фред ван Влий добави още 16 точки за успеха, след което Торонто остава твърдо втори на Изток с показатели 40-14.