Баскетболистите на Хюстън стартираха ужасно в мача срещу Шарлът и след 0:20 в първите 7 минути логично загубиха с 99:108 в НБА.

Без Ръсел Уестбрук, който получи почивка, Ракетите едва би можеха да стартират по-лошо, като се отчетоха с 8 грешки и 5 пропуска от тройката в първите си 12 притежания на топката.

Впоследствие тимът се подобри и на два пъти стопи изоставането си на 3 точки в третата четвърт и веднъж на 5 в последната, но така и не успя да направи обрат, губейки за трети път поред.

„Не знам какво стана в началото. Никога преди не ми се бе случвало подобно нещо и когато изпаднеш в подобна позиция е ясно, че трудно ще спечелиш” заяви треньорът Майк ДиАнтони.

Джеймс Хардън се отчете с 30 точки, 10 борби и 14 асистенции за 46-ия тръпъл-дабъл в  кариерата си, но това не бе достатъчно. И двата тима вкараха по 15 тройки, но Ракетите от 45 опита, докато домакините само от 32.

Тери Розиър поведе Стършелите с 24 точки, а ДеВонте Греъм добави 23 за впечатляващия успех на Шарлът, който обаче е с баланс 22-41. Хюстън се влоши до 39-23 и отново е 5-и на Запад.

Останалите резултати: Детройт – Юта 105:111, Кливланд – Денвър 104:102, Мемфис – Атланта 118:101, Голдън Стейт – Филаделфия 118:114 (Стеф Къри не игра заради сезонен грип), Портланд – Сакраменто 111:123 (Кралете спечелиха като гости на Трейл Блейзърс за първи път от декември 2012).