ЛеБрон Джеймс и ЛА Лейкърс спряха серията на градския съперник Клипърс от 6 поредни успеха след победа със 112:103 в емоционален сблъсък.

Езерняците бяха загубили първите два двубоя срещу опонента си, но този път триумфираха, за да покажат, че могат да се справят с Кауай Ленърд и Пол Джордж.

Антъни Дейвис наниса 30 точки, като имаше ключови изяви във важните моменти, а ЛеБрон Джеймс добави 28 точки, 7 борби и 9 асистенции. Айвъри Брадли пък се включи с 24 точки, от които 6 тройки.

Лейкърс триумфира за 11-и път в последните 12 двубоя и подобри баланса си до 49-13. Силна защита помогна на победителите да спечелят второто полувреме с 63:50 и да ограничат доста от силните страни на Клипърите.

Пол Джордж реализира 31 точки, а Кауай Ленърд добави 27, но тимът изостана сериозно в последната четвърт, след серия от 14:6, която вдигна разликата до 99:87 и това се оказа решаващо.

Победата е много важна от психологически план, а и на практика гарантира първото място на Лейкърс в конференцията, тъй като Клипърс е с 43-20, макар че до края има още доста срещи.