Лука Дончич бе бесен на съдиите, след като Далас загуби от Индиана със 109:112 и дори в края на двубоя налетя на един от реферите, но се размина без техническо нарушение.

Словенецът се ядоса, след като на няколко пъти бе ударен в лицето, като в два от тях нарушения не бяха отсъдени. Още през първото полувреме той бе треснат здраво в челюстта с коляно от Едмънд Съмнър, а в края тотално побесня, след като Виктор Оладипо го удари с ръка и разкървави устата му, но нарушение не последва.

Дончич толкова се ядоса, че тръгна към съдията Тайлър Форд преди Тим Хардуей да го дръпне назад. „Той не може да ме удря в устата“ крещеше Лука, който завърши с 36 точки, 10 борби и 8 асистенции.

„Правилата са ясни: когато има удар в лицето това е нарушение. Аз бях ударен на три пъти, а в два от случаите фаул нямаше. Всичко се видя ясно“ ядосан бе Дончич, чийто тим не успя да вкара от игра в последните 4 минути и 40 секунди на мача и влоши баланса си до 39-26.

Маверикс пропуснаха последните си 10 изстрела от полето, като 5 от тях бяха дело на Лука, включително 2 опита от тройката при последното притежание на тексасци.

Останалите резултати: Бруклин – Чикаго 110:107, Минесота – Ню Орлийнс 107:120, Бостън – Оклахома Сити 104:105, Финикс – Милуоки 140:131 (Антетотукмпо пропусна мача заради проблем в коляното), Вашингтон – Маями 89:100, Хюстън – Орландо 106:126 (4-а загуба поред за Ракетите), Кливланд – Сан Антонио 132:129, Ню Йорк – Детройт 96:84, Сакраменто – Торонто 113:118.