Кайл Лаури наниза 33 точки и взе рекордните в кариерата си 14 борби, за да изведе Торонто до победа над ЛА Лейкърс със 107:92 в НБА.

Шампионите от Раптърс постигнаха 11-а поредна победа над Езерняците, за да останат твърдо втори на Изток с баланс от 47-18.

ОДжи Ануноби добави 23 точки за триумфа и така канадците не са губили от съперника си от сезон 2014-15. Поражението обаче не е фатално за калифорнийци, които са безспорни №1 на Запад с показатели 50-15.

ЛеБрон Джеймс се отчете с 20 точки и 10 борби за Лейкърс, но Антъни Дейвис вкара само 14 точки. Езерняците успяха едва в 35,4% от стрелбите си от игра и изостанаха фатално в последната четвърт, загубена с 22:35.

Във вчерашните мачове обаче, блесна сериозно крилото на Индиана Ти Джей Уорън, който избухна с рекордните в кариерата си 53 точки, от които 19 в последната четвърт и изведе Пейсърс до победа над Филаделфия със 127:121.

Уорън наниза 9 тройки, за да изравни рекорда на организацията на Пол Джордж. Благодарение на него Индиана навакса пасив от 10 точки в последната четвърт и постигна победа, макар и да игра без лидерите си Малкълм Брогдън и Домантас Сабонис.

Останалите резултати: Денвър – Маями 105:125, Оклахома Сити – Юта 110:94, ЛА Клипърс – Ню Орлийнс 126:103 (треньорът на победителите Док Ривърс изпревари Ред Ауербах по победи с 939 и излезе 11-и във вечната ранглиста).