Далас Маверикс се завърна в плейофите на НБА след 3-годишно отсъствие, въпреки че загуби от Финикс със 115:117 и втория си мач след подновяването на сезона.

Тексасци обаче получиха помощ от Сан Антонио, победил Мемфис със 108:106 и така Лука Дончич и компания стигнаха до елиминаците за първи път от 2016-а.

„Нашата цел бе да се класираме за плейофите и я постигнахме, но искаме да продължим да се подобряваме“ заяви Кристапс Порзингис, чийто тим е с баланс 40-29 и най-вероятно ще завърши 7-и, тъй като разликата до 6-ия Оклахома Сити се увеличи и в първия кръг ще се изправи срещу ЛА Клипърс.

Порзингис вкара 30 точки, а Дончич се отчете с 40 и 11 асистенции, но Далас изпусна аванс от 13 точки на почивката след 19:36 в третата четвърт, а в последната част не успя да стигне до обрат, като е с баланс 2-10 в мачовете решени до 3 точки.

Останалите резултати: Бруклин – Уошингтън 118:110, Бостън – Портланд 128:124 (34 точки на Тейтъм, 30 на Браун за Селтикс), Орландо – Сакраменто 132:116, Хюстън – Милуоки 120:116 (Ракетите наваксаха 8 точки пасив 3 минути преди края).