Деймиън Лилард избухна с 11 тройки и 45 точки, а Портланд победи Денвър със 125:115 в НБА и продължава да преследва място в плейофите.

Гардът добави и 12 асистенции за успеха на Трейл Блейзърс, който обаче не дойде лесно, въпреки че за Нъгетс не играха Джамал Мъри и Гари Харис, които са с травми, а Никола Йокич бе ограничен до 24 минути.

Денвър поведе с 98:95 в началото на последната четвърт и все още бе напред при 106:105 в средата на периода, преди Портланд да направи серия от 13:2 и да се откъсне решаващо.

Гари Трент се включи отново отлично от пейката с 27 точки, от които 7 тройки и Пионерите вече са с баланс 32-38, като имат само една загуба повече от 8-ия Мемфис, като спечелиха 3 от 4 мача до момента след подновяването на кампанията.

Останалите резултати: Сакраменто – Ню Орлийнс 140:125, Милуоки – Маями 130:116 (Бъкс наваксаха 23 точки пасив във 2-ата четвърт), Финикс – Индиана 114:99 (4-и пореден успех за Сънс в балона), Далас – ЛА Клипърс 111:126, Хюстън – ЛА Лейкърс 113:97 (ЛеБрон Джеймс получи почивка заради лека травма).