Деймиън Лилард остави зад гърба си неприятната загуба от ЛА Клипърс, когато в края пропусна два ключови наказателни изстрела и тройка, като наниза 51 точки, а Портланд победи Филаделфия със 124:121 в НБА.

Трейл Блейзърс отново не бяха убедителни и то, след като Джоел Ембийд получи контузия в глезена и напусна още в първата четвърт, но този път Лилард не допусна нова загуба.

Сиксърс водеха със 114:108 малко повече от 4 минути преди края, когато Пионерите нанизаха 12 поредни точки, от които 7 поредни на Лилард. В края имаше драма, но Джош Ричардсън пропусна да изравни с изстрел отдалеч и Портланд оцеля.

„Не бях никак доволен от представянето си в предишния мач и исках да играя много по-добре. До голяма степен бях виновен за загубата ни от Клипърс и този път исках да съм сигурен, че това няма да се случи отново“ заяви Лилард, който вкара 18 точки в последната част, а тимът му се подобри до 33-39 и продължава битката за плейофите.

Останалите резултати: Оклахома Сити – Вашингтон 121:103, Торонто – Мемфис 108:99, Бостън  - Орландо 122:119 (прод), Сакраменто – Хюстън 112:129, ЛА Клипърс – Бруклин 120:129.