Маями изненада лидера на Изток в НБА Милуоки и го победи със 115:104, за да поведе с 1-0 в полуфиналите на конференцията. Бъкс губи първия двубоя във втора поредна серия, след като падна и от Орландо, но след това записа 4 поредни успеха.

Джими Бътлър наниза 14 от своите 40 точки в последната четвърт, Горан Драгич добави още 27, а Горещите изиграха впечатляваща защита в последните 3 части, за да стигнат до успеха.

Те губеха с 29:40 след първата четвърт, но след това допуснаха общо едва 64 точки и ограничиха Янис Антетокумпо до 18 точки. Бам Адебайо помогна с 12 точки и 17 борби за успеха, а Тайлър Хиро наниза още 11.

Големият лидер обаче бе Бътлър, който вкара 13 от 20 изстрела от игра. Неговият тим вкара едва 3 точки в първите 6 минути на последната част, но Елените не използваха това, въпреки че поведоха с 96:95. Бътлър върна аванса, а след негова тройка Маями поведе със 102:96 и запази аванса си до края.

В същото време на Запад Оклахома Сити победи Хюстън със 104:100 и изравни серията на  3-3 победи. Крис Пол вкара 15 от своите 28 точки в последната четвърт, като след негови 2 наказателни удара Тъндър поведе със 102:100 13 секунди преди края, а след грешка на Ръсел Уестбрук Данило Галинари гарантира успеха от линията.