Баскетболистите на Хюстън изненадаха фаворита ЛА Лейкърс и го победиха със 112:97, за да поведат с 1-0 в полуфиналите на Западната конференция в НБА.

Джеймс Хардън наниза 36 точки, Ръсел Уестбрук добави 24, а въпреки стратегията си да играят с ниска петица, Ракетите играха здраво при борбата под двата коша и предизвикаха 17 грешки от съперника, които превърнаха в 27 точки.

Въпреки че почиваха само един ден след трудния успех срещу Оклахома Сити, тексасци изобщо не изглеждаха уморени и решиха всичко в първите минути на последната четвърт, когато след серия от 16:3 се откъснаха със 101:82 и всичко бе ясно.

Антъни Дейвис водеше Езерняците с 25 точки и 14 борби, ЛеБрон Джеймс вкара 20 точки, но калифорнийци загубиха първия мач от серията както и срещу Портланд в миналия кръг. Тогава спечелиха следващите 4 мача, остава да видим какво ще се случи сега.

В същото време на Изток Маями срази Милуоки отново, този път със 115:100 и вече води с 3-0. Горещите наваксаха 12 точки изоставане в последната четвърт, която спечелиха с 40:13. Джими Бътлър вкара 17 от своите 30 точки в решаващите минути, когато Елените стреляха 6 от 23 от игра и са на път да запишат огромен провал, след като нито един тим в историята не е обръщал серия от 0-3.