Баскетболистите на ЛА Лейкърс отново бяха притиснати, след като видяха как преднината им от 21 точки през първото полувреме,  се превръща в 2 точки изоставане преди последната четвърт срещу Хюстън. Този път срив нямаше.

Езерняците затегнаха защитата си в решаващите минути и след 117:109 изравниха резултата срещу Ракетите на 1-1 победи. ЛеБрон Джеймс вкара 8 точки в последната четвърт и завърши с 28, 11 борби и 9 асистенции, а Антъни Дейвис реализира 34 точки за важния триумф.

Калифорнийци вкараха първите 8 точки в последната част, за да си върнат водачеството, а след това направиха още една серия от 9:0, в която Веждата вкара два коша, за да се откъснат със 113:101 и да си гарантират успеха.

„Ние сме в най-доброто си състояние, когато атакуваме“ доволен бе треньорът на победителите Франк Вогъл. Маркиф Морис се включи отлично от пейката с 16 точки, а Ражон Рондо добави 10 и 9 асистенции. Общо резервите на Лейкърс реализираха 41 точки срещу само 13 за тези на Хюстън, което също оказа влияние.

Джеймс Хардън се  отчете с 27, но Ръсел Уестбрук остана едва с 10 за Ракетите при 4  от 15 от игра и тексасци пропуснаха да вземат още една победа, губейки последната четвърт със 17:27.