Баскетболистите на Бостън сразиха Торонто със 111:89 и поведоха с 3-2 в полуфиналите на Източната конференция в НБА.

Келтите, които загубиха предишните два мача, се откъснаха още след първата четвърт, спечелена с 25:11, а във втората продължиха да доминират и да правят каквото си искат на паркета.

Много силната им игра в защита и доброто движение на топката им помогна да поведат с 62:35 след първото полувреме и на практика да си осигурят триумфа.

След почивката разликата стигна 30 точки, преди да падне до 17 в един момент, но успехът на Детелините в нито един момент не бе поставен под въпрос.

Джейлън Браун поведе победителите с 27 точки, Кемба Уокър добави 21, а Джейсън Тейтъм се отчете с 18 и 10 борби, въпреки че стрелбата му от игра бе едва 5 от 15.

За Торонто Фред ван Влий реализира 18 точки, но Паскал Сиакам и Кайл Лаури разочароваха, като останаха с по 10 и шампионите са изправени до стената.